1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Cübbeli Ahmet: Silahlanan derneklerin ismini vermeye hazırım
Cübbeli Ahmet: Silahlanan derneklerin ismini vermeye hazırım

Cübbeli Ahmet: Silahlanan derneklerin ismini vermeye hazırım

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, çağrılması durumunda silahlanan derneklerin isimlerini verebileceğini öne sürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Saygı Öztürk, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini arkasında olduğunu ve savcıların kendisini çağırması durumunda il il belirterek 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini aktardı.

Saygı Öztürk, katıldığı bir televizyon programında Cübbeli Ahmet'in "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasını değerlendirdi.

Öztürk, “Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler