1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Dağıstan'da gözaltına alınan bir kişinin işkenceyle öldürüldüğü iddia edildi
Dağıstan'da gözaltına alınan bir kişinin işkenceyle öldürüldüğü iddia edildi

Dağıstan'da gözaltına alınan bir kişinin işkenceyle öldürüldüğü iddia edildi

Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de gözaltına alınan bir vatandaşın işkenceye maruz kalması sonrası hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dağıstan’da gözaltına alınan Kurban Dalgatov’un karakolda öldüğü ortaya çıktı.

Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de "silahlı çatışmaya girdiği" iddiasıyla gözaltına alınan 35 yaşındaki Kurban Dalgatov’un bir saat sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

Ajans Kafkas'ın haberine göre, Dağıstan İçişleri Bakanlığı, sorgulanmak için karakola götürülen Dalgatov’un ölümüyle ilgili 3 polis memuruna "resmi yetkilerini aştıkları" suçlamasıyla ceza davası açıldığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Polisler suçlarının sabit olması halinde kanunun öngördüğü şekilde cezalandırılacaklar.” ifadesi kullanıldı.

Dağıstan Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, savcı yardımcısı Andrey Patapov’un gerekli görülen denetim tedbirleri için olay yerinde inceleme yaptığı bilgisi verildi.

Savcılık, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu 286. Maddesine göre resmi yetkinin kötüye kullanılması nedeniyle şüpheli görülen polislerin gözaltına alındığı açıkladı.

Çernovik gazetesine konuşan Kurban Dalgatov’un ailesi, cenazede ölüme neden olabilecek işkence izleri gördüklerini belirtmişti.

tg-003.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler