1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Davutoğlu: Osman Kavala serbest bırakılacak
Davutoğlu: Osman Kavala serbest bırakılacak

Davutoğlu: Osman Kavala serbest bırakılacak

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Beştepe’de Soros’la bağlantılı danışmanlar olduğunu öne sürerek, “Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi’nin unsurlarına kadar gider” dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutuklu Osman Kavala’ya yönelik sözleriyle başlayan Soros tartışmasına ilişkin konuştu.

Kavala’nın serbest bırakılacağına dair öngörüsünü paylaşan Davutoğlu, “30 Kasım civarında yine bir kahramanlık hikayesi üretilebilirse üretilecek. Bu sefer da Kavala serbest bırakılarak kurtulmaya çalışılacak” dedi.

Davutoğlu konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Beştepe’de Soros’la geçmişte yakın ilişkisi olan kaç danışman var? Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi’nin unsurlarına kadar gider Soros. Çünkü Soros’la doğrudan irtibatlı ve onunla birlikte çalışmış danışmanlar var. Soros’la doğrudan irtibatlı isimlerin yer aldığı meşhur yalı var."

"Suçlu ilan ettiklerini niye serbest bıraktın?"

Erdoğan’a, "Osman Kavala’yı Soros’çuluk ile suçlu ilan ediyor, peki daha daha önceki iki örnekte suçlu ilan ettiğin kişileri niye serbest bıraktın o zaman?" diye soran Davutoğlu, Erdoğan’ın geçmişte George Soros ile yaptığı görüşmelere işaret etti.

Davutoğlu, Rahip Brunson ve Deniz Yücel’in serbest bırakılmasıyla ilgili, "Onlar yaşanmasaydı, 10 büyükelçi rezaleti yaşanmazdı" dedi.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.