1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Davutoğlu: Oy oranımız yüzde 7.5
Davutoğlu: Oy oranımız yüzde 7.5

Davutoğlu: Oy oranımız yüzde 7.5

Ahmet Davutoğlu, “Kamuoyuna açıklanmamış anketlerde oyumuz yüzde 7,5. Fakat bu bizim için yeterli değil” dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Kamuoyuna açıklanmamış anketlerde oyumuz yüzde 7,5. Fakat bu bizim için yeterli değil” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, “Artık Türkiye'de siyasal değişim kaçınılmazdır" dedi.

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi lideri, Altaylı’nın “Anketlerde partiniz bir buçuklarda debeleniyor gibi görünüyor. Babacan'ın partisi ile eşit gibi görünüyorsunuz. Doğuda daha çok oy potansiyelinizin olduğu düşünülüyordu. Nedir partinin durumu?” sorusunu şu sözlerle yanıtladı:

"Suç anketlerde. Türkiye'deki siyasi atmosferde. Yerimizde durmuyoruz. Güneyde, kuzeyde, doğuda, batıda varız. Anketlerle rol biçenler seçim günü muazzam bir sukutu hayal yaşayacak. Bilinçli bir şekilde Karadenizi sona bıraktık. Her yerde nabız tuttuğum bir yer vardır. Kritik yerlerdeki gözlemlerime bakınca AK Parti'nin yüzde 37'yi yakalaması çok zor. Her adımda çok ciddi eleştiriler gördüm. Balkonlardan 'Kurtarın bizi hocam' diye bağırıyorlardı Trabzon'da.

Şunu net söyleyeyim. Ciddi anketçilerle konuştuğumda; efendim diyorlar matematiksel olarak 10 kişiye soruyoruz 3 kişi cevap veriyor diyor. O diğer 7'si ya AK Partili ya da muhalif. Bu 7 kişi bizim seçmenimiz. Bu anketleri ciddiye almıyorum” ifadelerini kullanan Davutoğlu şöyle devam etti:

Bugün seçim olsa sorusunun objektif karşılığı yoktur. Kamuoyuna açıklanmamış anketlerde yüzde 7 buçuk olduğumuz görülüyor. Bu bizim için yeterli değil. Bize dönük olağanüstü bir ilgi var. Gelecek Partisi siyasi değişimde lokomotif bir rol alacak. AK Parti'den ayrılmayın diyenler iyi ki ayrıldınız diyor."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler