1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dilipak: CHP Türkiye'nin en muhafazakar partisi
Dilipak: CHP Türkiye'nin en muhafazakar partisi

Dilipak: CHP Türkiye'nin en muhafazakar partisi

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, CHP’nin “en muhafazakar parti” olduğunu öne sürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, CHP’nin “en muhafazakar parti” olduğunu öne sürdü.

Dilipak, bugünkü “CHP ne’ci?” başlıklı köşe yazısında ana muhalefete bir dizi eleştirisini gündeme getirdi.

Akit yazarı, şunları söyledi:

"Sahi bu CHP necidir. Cumhuriyetçi desen, değil, olamaz. “Cumhuriyetçilik”, “çoğunlukçuluk” demektir, değil. Çoğunlukçu azınlık partisi gibi bir şey olmaz. Adındaki “Cumhuriyet” kelimesi, tek parti yadigârı. “Cumhuriyetçi” Parti olabilir, ama “Cumhuriyet savcısı” gibi bir Cumhuriyet Partisi. Ama haklılar, anayasanın değişmesi maddeleri ve başlangıcı hâlâ tek parti dönemine ait parti programını dayatıyor. O zaman diğer partiler CHP’nin alt kolları gibi oluyor. Bunlar Halkçı desen halkçı değil, Milliyetçi desen Milliyetçi değil, Laik desen Laik değil, Devletçi desen Devletçi değil, İnkılapçı desen, bunlar en Muhafazakâr parti.

Bana kalırsa ne CHP ve ne de Atatürkçülüğün ne olduğuna karar vermek kolay bir iş değil. Onlar her şey ya da hiçbir şey. İkisi de mümkün! Herkes her yerde. “Siyaset pazarı” “maskeli balo” gibi. Onlar düşündüklerini değil, karşılarındakilerin duymak istedikleri şeyleri söylüyorlar. Bulundukları ortamın rengine bürünüyorlar. Selam ve dua ile.."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler