1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dışişleri Bakanlığı'nda 'FETÖ' operasyonu: 249 gözaltı
Dışişleri Bakanlığı'nda 'FETÖ' operasyonu: 249 gözaltı

Dışişleri Bakanlığı'nda 'FETÖ' operasyonu: 249 gözaltı

Dışişleri Bakanlığı'na düzenlenen ‘FETÖ' operasyonunda 249 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dışişleri Bakanlığı’na girişte ‘FETÖ üyesi’ adaylar lehine usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 249 kişi için gözaltı kararı verildi. 

Ankara başsavcılığının verdiği bilgiye göre gözaltı kararları 2010, 2011, 2012 ve 2013’teki ‘aday meslek memurluğu’ sınavlarına istinaden verildi.

Söz konusu dönemde ataması yapılan 275 kişiden 249’u hakkında yabancı dil sınavları ve ankesörlü telefon iletişimlerine ilişkin bilirkişi raporları, örgüt tepe yönetimiyle irtibatları, ByLock kullanıcısı olmaları, KPSS-KPDS sınav yolsuzlukları ve olağandışılık raporlarında isimlerinin bulunması üzerine harekete geçildi.

Başsavcılık açıklamasında suçlamalar şu şekilde ifade edildi: “Terör örgütü üyeliği nitelikli dolandırıcılık ve terör amaçlı sahtecilik suçlarının işlendiğine ilişkin yeterli şüphe yoğunluğu oluştuğu tespit edilerek, Ankara ve 42 ilde şüphelilerin eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına yönelik operasyon başlatıldı.”

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler