1. İNSAN VE YAŞAM

  2. Dünyada 750 milyon kişi başka ülkeye göçmek istiyor
Dünyada 750 milyon kişi başka ülkeye göçmek istiyor

Dünyada 750 milyon kişi başka ülkeye göçmek istiyor

ABD merkezli Gallup araştırma firmasının yaptığı ankete göre; dünyada 750 milyon kişi başka bir ülkeye göç etmek istiyor.

A+A-

ABD merkezli Gallup araştırma firmasının yaptığı küresel ankete göre ülkelerin göçmen akımını durdurmak için aldıkları önlemlere rağmen başka bir ülkeye göç etmek isteyenlerin oranı artıyor.

Araştırma dünyada 750 milyon kişinin böyle bir fırsata sahip olmaları halinde bir başka ülkeye göç edeceğini söylüyor.

Gallup'un araştırması 152 ülkede 453 bin kişi üzerinde yapıldı. Söz konusu araştırma göçmen krizinin neredeyse zirvede olduğu 2015 - 2017 yılları arasında yapıldı.

Araştırmada dikkat çeken noktalardan birisi bir başka ülkeye göç etmek isteyenlerin gitmek istediği ülkeler sıralamasında ABD'nin açık ara birinci sırada yer alıyor olması. Anketten yola çıkarak yapılan hesaplamaya göre 160 milyon kişi ABD'ye, 47 milyon kişi Kanada'ya, 42 milyon kişi Almanya'ya, 24 milyon kişi Suudi Arabistan'a gitmek istiyor.

Ankete göre Türkiye'ye gitmek isteyenlerin sayısı 6 milyon.

Ülkelerini en çok terk etmek isteyenler ise sırasıyla Sierra Leone, Liberia, Haiti, Arnavutluk, El Salvador, Kongo, Gana, Dominik Cumhuriyeti, Nijerya, Ermenistan, Honduras, Suriye ve Kosova.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler