1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Economist: Erdoğan'ın yeni düşmanı George Soros
Economist: Erdoğan'ın yeni düşmanı George Soros

Economist: Erdoğan'ın yeni düşmanı George Soros

Haftalık The Economist dergisi son sayısında 2013'teki Gezi Parkı protestolarının Türkiye'de yeniden gündeme gelmesine değindi.

BBC Türkçe
A+A-

Haftalık The Economist dergisi son sayısında 2013'teki Gezi Parkı protestolarının Türkiye'de yeniden gündeme gelmesine değindi. Economist'e göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir düşman yaratarak, "pek çok otokrat gibi" Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'u ülkeye zarar verecek eylemlerde bulunmakla suçluyor.

"Türkiye Cumhurbaşkanı yeni bir düşman buldu: Meşhur Macar Yahudisi" başlıklı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa'daki Sarı Yelekliler protestolarının ele alınış biçimini eleştirdiği ve hükümet yanlısı basın kuruluşlarının Paris'ten aralıksız canlı yayın yaptıkları belirtildi. Erdoğan'ın 10 Aralık'ta sarfettiği "Artık kimse Türkiye'ye demokrasi, insan hakları, özgürlük dersi vermeye kalkamaz'' sözleri de hatırlatıldı.

"Yıllardır Türkiye hükümetinin kitlesel protestolar konusunda endişelenmesine gerek yoktu" denilen makalede, Reuters Gazetecilik Çalışmaları Enstitüsü'nün Türkiye ile ilgili raporuna da gönderme yapıldı.

Rapora göre, Türkiye, araştırmaya katılan ülkeler arasında yüzde 65 ile sosyal medyada siyasi görüşlerini açıklamaktan en çok çekinen ülke oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler