1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. El Kaide'nin Kuzey Afrika kolundan Mursi için taziye
El Kaide'nin Kuzey Afrika kolundan Mursi için taziye

El Kaide'nin Kuzey Afrika kolundan Mursi için taziye

El Kaide'nin Kuzey Afrika kolu 'İslami Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey liderlerinden Ebu Ubeyde Yusuf el Anebi Mursi ile ilgili açıklama yayınladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

El Kaide'nin Kuzey Afrika kolu 'İslami Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey liderlerinden Ebu Ubeyde Yusuf el Anebi, Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için taziye mesajı yayınladı.

"Lider Muhammed Mursi'ye sunabileceğimiz en az şey ona rahmet okumaktır." başlıklı kısa taziye mesajında, Mursi'den "mazlum, perişan ve hapsedilmiş bir halde öldürüldü" ifadeleriyle bahseden El Anebi, "Zulümle öldürülmüş ve kıble ehlinden olan birisine nasıl rahmet okumayız?" şeklinde konuştu.

El Anebi Mursi'nin "liderliği dönemindeki içtihad ve tevilleriyle inşallah küfrü kendisinden uzaklaştırdığını" belirterek, bu sebeple ona rahmet okuduklarını söyledi.

El Kaide lideri "Eğer güç yetirirlerse Mursi'nin intikamını da alacaklarını" sözlerine ekledi.

Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi mahkeme salonunda fenalaşarak hayatını kaybetmişti.

Mursi, 2013 yılında Abdulfettah el Sisi liderliğindeki cunta tarafından gerçekleştirilen darbe sonucu görevden uzaklaştırılarak hapsedilmişti.

Şimdiye kadar Mursi'nin ölümü üzerine Taliban ve Tahrir el Şam Heyeti (HTŞ) gibi cihat yanlısı hareket ve gruplar taziye mesajları yayınladı.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler