1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Taliban'dan Mursi için taziye mesajı
Taliban'dan Mursi için taziye mesajı

Taliban'dan Mursi için taziye mesajı

Taliban, dün mahkeme sırasında yaşamını yitiren Muhammed Mursi hakkında taziye mesajı yayınladı.

A+A-

Taliban, dün mahkeme sırasında yaşamını yitiren Muhammed Mursi hakkında taziye mesajı yayınladı.

Afganistan'da faaliyet gösteren hareket, internet siteleri üzerinden yaptığı açıklamada, Mısır'da yargılandığı mahkeme esnasında fenalaşarak hayatını kaybeden Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle taziyelerini iletti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz ki Mısır'ın mevcut mühim İslami liderlerinden ve ülkenin eski seçilmiş cumhurbaşkanı tutuklu haldeyken vefat etmiş bulunuyor. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun (Biz Allah'a aitiz ve ona dönücüleriz.)

Afganistan İslam Emirliği ailesine, dava arkadaşlarına, takipçilerine ve genelde tüm İslam ümmetine merhum Doktor Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle taziyelerini iletir ve onun vefatını Mısır ve tüm İslam dünyası için büyük bir kayıp addeder. Allah Doktor Mursi'ye rahmet etsin ve kelimetullahı yüceltmek için yaptığı tüm mücadeleleri kabul etsin, amin ya rabbel alemin.

Mazlum Doktor Mursi'nin hikayesi ve ona yönelik ihanet ve zulüm, gerçek mücadele ve gayelerin gerektirdiği meşakkatlerin, fedakarlıkların ve kararlılığın boyutlarını kanıtlamaktadır. Azmi ve sebatı hakikatin takipçileri için parıldayan bir yol işareti olacak, İslam ve insanlık tarihi onu daima gururla hatırlayacaktır."

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler