1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Endonezya'da toprak kayması: Çok sayıda ölü var
Endonezya'da toprak kayması: Çok sayıda ölü var

Endonezya'da toprak kayması: Çok sayıda ölü var

Endonezya'da Sulawesi adasının güneyinde bulunan dokuz bölgede şiddetli yağış sonucu oluşan sel ve heyelanlar sonucu en az 26 kişinin öldüğü, 24 kişinin de kayıp olduğu bildirildi.

A+A-

Endonezya'daki dört büyük adadan biri olan Sulawesi'nin güneyinde yer alan dokuz farklı bölgede şiddetli yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda en az 26 kişi hayatını kaybetti.

Bölgede 24 kişinin de kayıp olduğunu belirten Güney Sulawesi Afet Yönetim Ajansı (BPBD) sel ve heyelanların etkili olduğu bölgelerde, kayıpları arama ve afetzedelere yardım ulaştırma çalışmaları devam ediyor.

Şu ana kadar yaralanan 46 kişi hastaneye kaldırılırken, doğal afetin etkili olduğu bölgelerde üç bini aşkın kişi de güvenli yerlere tahliye edildi. Yetkililer ev, kamu binaları okul ve köprü gibi birçok yapının hasar gördüğünü ifade etti.

Tropikal iklimin yaşandığı Endonezya'da, özellikle Ekim ve Nisan ayları arasındaki Muson döneminde aşırı yağışlar nedeniyle sıklıkla sel ve heyelanlar meydana geliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler