1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Enes Kara'nın babası konuştu: Oğlumun ölümünden ateist arkadaşları sorumlu
Enes Kara'nın babası konuştu: Oğlumun ölümünden ateist arkadaşları sorumlu

Enes Kara'nın babası konuştu: Oğlumun ölümünden ateist arkadaşları sorumlu

Çektiği video sonrasında intihar ettiği açıklanan Enes Kara'nın babası, oğlunun ölümünden ateist arkadaşlarının sorumlu olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, oğlunun ölümüne dair açıklamalarda bulundu.

Yeni Akit'te yer alan habere göre, kaldığı yurtta intihar eden Kara'nın babası şöyle konuştu:

“Çevremde hiç böyle bir olay görmedim. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin kitaplarında intihara teşvik edici, insanı hayattan soğutan, yaşama şevkini kıran tek bir cümleyle karşılaşamazsınız. Biz bu tefsir kitaplarından ‘her şeyi güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır’ sözü ile hayatı güzel yaşamayı öğrendik.

Çocuğumun iman zayıflığını fark ediyordum ama ateist olduğunu çektiği video ile öğrendim. Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu.

"Namazı tavsiye etmek baskı değildir"

“Ben çocuğumun 20 yaşına kadar her türlü ihtiyacını karşılayarak ona hizmet ettim. Hiçbir zaman baskıcı olmadık ama tavsiyelerimiz oldu. Ona namaz kılmasını tavsiye etmek bir baskı değildir. Bir Müslüman çocuğunun her iki alemde de mutlu olmasını ister. Hem dünyada iyi bir mesleği olsun, rahat yaşasın, hem ahiretini kazansın istemiştik.

"Keşke çocuğum İslamiyeti kalben kabul etseydi"

“Benim cemaatten hiçbir şikâyetim yok. Keşke çocuğum cemaatçi olsaydı. İslamiyeti kalben kabul etseydi, zaten bizim dinimiz intiharı yasaklamıştır. Çocuğum maalesef bunu kalben kabul etmemiş. Ateist arkadaşlarından etkilenmiş. Telefon bağımlılığı da vardı. Bu, şu anda maalesef bütün gençlerin sorunu.

“Biz şu anda evladımızın acısını yaşıyoruz. Bazı medya kuruluşlarının yazıp çizdikleri de acımızı ikiye katlıyor. Her anne-baba evladının vefatına üzülür ama bu üzüntünün yanında aile değerlerimize ve inançlarımıza saldırının olması bizi daha da perişan etti.”

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum