1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Erdoğan: Afrin'de yağma yapanlara müdahale edildi
Erdoğan: Afrin'de yağma yapanlara müdahale edildi

Erdoğan: Afrin'de yağma yapanlara müdahale edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Afrin'de bazı grupların evleri yağmaladığını ancak bu gruplara müdahale edildiğini söylediği aktarıldı.

Ajanslar
A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ve ÖSO ile birlikte Afrin'e yönelik düzenlediği harekatta ilçe merkezinin ele geçirilmesinin ardından medyaya bazı görüntüler yansıdı. ÖSO'nun bazı evlere girip eşyaları yağmaladığı öne sürülmüştü. Konu hakkında ilk açıklamayı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bazı gruplar emirlere aykırı davranarak bu tür eylemlere girişmiş olabilir." demişti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına yakınlığı ile bilinen Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin "Erdoğan’ın çizdiği 2019 perspektifi" başlıklı yazısında aktardığına göre Cumhurbaşkanı da milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu konuya değindi. Erdoğan, bu kişilere müdahale edildiğini de belirtti.

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle güvenliğin sağlanacağını söylüyor. Yönetim boşluğuna meydan vermemek ve koordinasyonu sağlamak üzere yerel unsurlardan oluşacak ‘idare meclisleri’nin kurulacağını anlatıyor. Türkiye’den giden yardımların koordinasyonu için Cerablus’ta olduğu gibi kısa süre içerisinde bir vali yardımcısı atanacağını açıklıyor. Afrin’den yansıyan yağma görüntüleri de gündeme geliyor. Erdoğan, 'Afrin harekâtı ÖSO ile birlikte düzenlendi. Afrin’e ÖSO ile birlikte girildi. Ancak bazı gruplarda ganimet gibi bir anlayış var. Hemen müdahale edildi. Onlara karşı tedbir alındı. Onlarla konuşularak düzeltildi' diye bilgi veriyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler