Erdoğan: Ekonomimizi yeniden rayına oturttuk

Erdoğan: Ekonomimizi yeniden rayına oturttuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonominin yüzde 9.9'luk küçülme rakamının diğer bazı ülkelerden az olmasında 'uygulanan destek politikalarının katkısı olduğunu' söyledi.

Türkiye Sigorta Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını sonrasında "Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme girdik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin yüzde 9.9'luk küçülme rakamının diğer bazı ülkelerden az olmasında "uygulanan destek politikalarının katkısı olduğunu" söyledi.

Erdoğan, salgın etkisinin asgari düzeyde tutulduğunu kaydederek, "Normalleşme adımlarıyla ekonomimizi yeniden rayına oturttuk" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce konuşan Maliye Bakanı Berat Albayrak ise "Yakın dönemde toparlanmanın, ekonominin tüm paydaşları, vatandaşlarımız nezdinde ciddi şekilde hissedilmeye başlandığına şahit olacağız." dedi.

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.