1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: NATO'ya en fazla destek veren ülkelerden biriyiz
Erdoğan: NATO'ya en fazla destek veren ülkelerden biriyiz

Erdoğan: NATO'ya en fazla destek veren ülkelerden biriyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'NATO'nun kendini güncellemesi kaçınılmazdır' ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Londra'ya hareket etmek üzere bulunduğu Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamalarda "Rusya'yla olan ilişkilerimiz müttefiklerimizle olan ilişkilerimizin alternatifi değil" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

- Günümüzün tehdit önceliklerine göre NATO'nun kendini güncellemesi artık kaçınılmazdır. Terör örgütlerine karşı ilkeli ve kararlı duruş sağlanmasını temin edecek değişimi gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz.

- Rusya'yla ve diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz müttefiklerimizle olan ilişkilerimizin alternatifi değil, aksine tamamlayıcısıdır.

- Üye ülkelerin alternatif aramak yerine NATO'yu ortak tehditler karşısında daha güçlü kılacak çalışmalar içinde olmalarını bekliyoruz.

- DEAŞ ile Suriye'de göğüs göğüse mücadele eden ve örgütü bozguna uğratan tek ülkeyiz.

- Bazı art niyetli ülkeler Türkiye'nin NATO üyeliğini gölgelemeye çalışsa da bizim duruşumuz bellidir.

- Türkiye, NATO'nun vazgeçilmez üyesidir, NATO'ya en fazla destek veren 5 ülkeden biriyiz.

- Bizim terör örgütü olarak telakki ettiğimiz ve kendileriyle terör mücadelesi verdiklerimizi, bizim NATO'daki dostlarımız eğer terör örgütü olarak kabul etmezse, kusura bakmasınlar, orada atılacak her türlü adımın karşısında oluruz.

whatsappbultenaltbanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler