Erdoğan: Şimdiye kadar 135 tank imha ettik, 2557 Esed askeri öldürdük

Erdoğan: Şimdiye kadar 135 tank imha ettik, 2557 Esed askeri öldürdük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Kapıları açtıktan sonra batı ülkelerinden telefonlar gelmeye başladı. Biz kendilerini daha önce uyarmıştık' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Esenboğa Havalimanı’nda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki STK temsilcilerini kabul etti.

Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkan satırlar şu şekilde:

- Türkiye’nin Suriye sınırlarında ve özellikle İdlib’de verdiği tarihi mücadele verdiğiniz destek için her birinize teşekkür ediyorum.

- Şubat ayının başlarında bir süreç başladı ve 4 milyona yakın bizim ülkemizde. 9 yıldır bizimle.

- Perşembe günü de Moskova’ya giderek Sayın Putin ile bu gelişmeleri değerlendireceğiz.

"Telefon üstüne telefon geldi, 'Bitti o iş' dedim"

- Aylar önce ben bir açıklama yaptım. "Eğer Batı bir yük paylaşımına girmezse, kapıları açarız" dedim. Ama bunlar bu işi hafife aldılar, 'herhalde blöf yapıyor' dediler. Şimdi kapıları açınca, telefon telefon üstüne gelmeye başladı; 'Kapıları kapatın...' Dedik, bitti o iş. Artık kapılar açılmıştır. Şu anda sizler bu yükten nasibinizi alacaksınız. Dün itibariyle rakam ciddi manada yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. Şimdi yine telefonlar; bu akşam Bulgaristan Başbakanı ile bir araya geleceğiz ve aynı zamanda Merkel ile telefon görüşmemiz olacak. Temenni ederim ki ateşkes idi diğer adımlardı atıp bu işi sonuçlandıracağız.

"Çok ağır bedeller ödetiyoruz"

- Şu ana kadar 135 tank, 22 zırhlı araç, 45 top, 44 ÇNRA, 5 hava savunma rampası, 12 tank savar, 4 havan, 29 pikaba monteli uçaksavar, 1 İHA, 8 helikopter, 7 mühimmat rampası, 24 zırhlı araç, 9 depo, 2 uçak, 2 füze rampası ve bu arada sonra akam 2557 rejime ait asker ve bunun yanında orada yardımcı olarak onlarla beraber bu mücadelenin yanında olan kişiler.. Bunlar da öldürüldü.

- Her bir şehidimize karşılık onlarca rejim unsurunu etkisiz hale getirerek çok ağır bedeller ödetiyoruz.

- Dün Neyrab havaalanını da yerle yeksan ettik kullanılamaz hale getirdik.

- 15 Temmuz'da başaramadıklarını Suriye üzerinden hayata geçirmeye çalışanları bir kez daha hüsrana uğratmakta kararlıyız. Dünyada Türk milletinden başka, kısa sürede bu kadar çok saldırıya maruz kalıp da ayakta kalabilecek başka toplum var mıdır, zannetmiyorum

- Sahadaki mücadelemiz yanında tüm diplomatik kanalları da kullanıyoruz. Yumruk gibi bir arada olduğumuz, duvarın tuğlaları gibi kenetlendiğimiz sürece bu ülkenin sırtını yere getirebilecek güç yok.

haber-altliklari-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.