1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Temennimiz Putin ile Zelenskiy’i bir araya getirebilmek
Erdoğan: Temennimiz Putin ile Zelenskiy’i bir araya getirebilmek

Erdoğan: Temennimiz Putin ile Zelenskiy’i bir araya getirebilmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin Türkiye ziyareti sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Temennimiz Putin ile Zelenskiy'i bir araya getirebilmek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki krize dair Şubat ayında kendisinin Ukrayna’ya yapacağı ziyarete değinerek şunları kaydetti:

“Rusya ile Ukrayna arasındaki gelişmeleri doğru bulmuyoruz. Zira bölgede bir savaş atmosferinin olması, böyle bir psikolojinin doğması bizi de her iki tarafla münasebetleri olan bir ülke olarak üzmektedir. Temennimiz o ki; bir an önce Sayın Putin ile Zelenskiy’i bir araya getirebilmek ve yüz yüze bir görüşme yapmalarını temin etmek. Bunun için gerek Sayın Putin’in Türkiye ziyareti, gerekse benim Ukrayna ziyaretimi çok önemsiyoruz.

Önümüzdeki ayın başlarında Ukrayna ziyaretim var. Ukrayna ziyaretimle birlikte de tabii bu arada Sayın Putin ile olan görüşmeleri aynen devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Bölgede istiyoruz ki; barış egemen olsun, hakim olsun, bölgede bunun dışında farklı olumsuz gelişmeler gerçekleşmesin.”

Kaynak: Kırım Haber Ajansı

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.