1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Yolumuzun doğru olduğundan en küçük şüphemiz yok
Erdoğan: Yolumuzun doğru olduğundan en küçük şüphemiz yok

Erdoğan: Yolumuzun doğru olduğundan en küçük şüphemiz yok

AK Parti Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Yolumuzun doğru olduğundan en küçük şüphemiz yoktur' diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını yaptı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

- Buradaki çalışmalarımızda şunu gördüm; fitne bayağı egemen. Fitnenin egemen olduğu yerden de ne hayır ne bereket çıkar.

- Ülkemizde AK Parti ve şahsım söz konusu olduğunda her türlü yalanı, iftirayı üreten bir mekanizma ile bunun alıcısı bir kesim mevcuttur.

- AK Parti'ye saldıranların gayesi, yerine bir başka partiyi ikame etmek değil temsil ettiği değerleri tümden yıkmaktır. Bu bakımdan verdiğimiz mücadele kendimiz için değil milletimiz adınadır.

- İçinden geçtiğimiz dönemin gerçeği şudur, AK Parti ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlüdür. Buna karşılık, AK Parti'nin zayıflaması demek, Allah göstermesin, Türkiye'nin savunmasının zayıflaması demektir.

- (Sistem tartışmaları) Şimdi birileri 'Bunu değiştirelim.' Neyi değiştiriyorsun? Millet yüzde 51.5 ile yeni sistemi onaylamış, kabul etmiş.

- Bu seçimlerin en çok tartışılan yerleri Ankara ve İstanbul'du.

- Belediye meclisini Cumhur İttifakı yönetiyor. İstanbul'da da Ankara'da da belediye meclisini AK Parti açık ara yönetiyor. Bunu gündemde tutmamız gerekiyor.

- AK Partinin girdiği tüm milletvekili ve mahalli idareler seçimlerindeki genel seviyesinin gerisine düşmedik.

- Elbette milletvekilliği ve belediye başkanlığı olarak kaybettiğimiz her yerin muhasebesini yapacak, gereken tedbirleri alacağız. Fakat evvela, ortada asla bir başarısızlık, telafi edilemeyecek bir yıkım olmadığını önce kendimize, sonra milletimize anlatacağız. 

- Milletimiz AK Parti'den kendi iç meseleleriyle uğraşmasını değil ülkemize daha büyük hizmetler kazandırmasını bekliyor.

- Bugün Türkiye'ye herhangi bir alanda zarar vermeye çalışmanın maliyeti düne göre katbekat fazladır. Eski Türkiye'yi diledikleri gibi yönlendirmeyi, diledikleri gibi hırpalamayı alışkanlık haline getirenler, hala aynı heveslere kapılmıyor değiller. Hamdolsun her defasında milletimizden cevaplarını alıyor, kös kös geri dönüp gidiyorlar.

- (ABD Başkanı Donald) Trump, Fırat'ın doğusundan çekilmeyi gündeme getirdi ama yanındakiler talimata uymuş değil.

- Bir ukala çıkmış televizyonda, neymiş, güvenli bölgeyi Amerika kendisi planlamış, güvenli bölge olayının Erdoğan ile bir ilgisi yokmuş.' Bunlar geçmişi okumaktan aciz insanlar. Bunlara da televizyonda bu imkanı veriyorlar. Sayın (Eski ABD Başkanı Barack) Obama'ya nerelerin güvenli bölge olabileceğini söyleyen şahsım. Daha sonra (ABD Başkanı Donald) Trump bizim dediğimiz noktaya geldi. Sonra Fırat'ın doğusundan çekilmeyi gündeme getirdi. Ama yanındakiler talimata uymuş değiller. PKK-PYD-YPG burada cirit atıyorlar. Irak üzerinden buralara gelen 30 bin TIR silah yüklü araçlar kime geliyor, neden geliyor? Bunun hesabını sormak bizim hakkımızdır. 911 kilometre sınır bize ait. Tedbirimizi buna göre almak zorundayız. Güvenli bölge olarak söylediğimiz yerler Sayın Trump'ın 20 mil diye hitap ettiği 30-32 kilometrelik derinlik bizim durumumuzun ne olduğunu göstermesi bakımından çok önemli.

- Yolumuzun, istikametimizin doğru olduğundan en küçük şüphemiz yok.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler