1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabilir"
"Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabilir"

"Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabilir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığı güvendiği bir isme bırakabileceği, oluşturulan bu formülde öne çıkan adayın Binali Yıldırım olduğu bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı-Parti-Meclis arasında yaşanan koordinasyon sıkıntısı ve kopukluk için formül arıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı koltuğunu güvendiği bir isme devredebileceği iddia edildi.

"Binali Yıldırım'ın adı öne çıkıyor"

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Erdoğan, genel başkanlığı güvendiği bir isme bırakabilir. Bu formülün düşük bir ihtimal olduğu belirtildi. Ortaya konan bütün formüllerde Binali Yıldırım’ın adı öne çıkıyor.

AK Parti kurmayları herhangi bir uygulama değişikliğinin sistem tartışmasına neden olacağı da konuşuluyor. Bazı AK Parti yöneticileri, “Bunların her biri aslında fiili olarak başbakanlık sistemi. Hangisini getirirseniz getiren ayrı bir sistem oluyor” görüşünü dile getiriyor. 

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler