1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan'dan Pakistan'ın yeni Başbakanı Şerif'e tebrik telefonu
Erdoğan'dan Pakistan'ın yeni Başbakanı Şerif'e tebrik telefonu

Erdoğan'dan Pakistan'ın yeni Başbakanı Şerif'e tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı seçilen Şerif ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede Şerif'e tebriklerini iletti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı seçilen Şerif ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede Şerif'e tebriklerini iletti.

Erdoğan, dünya liderleri arasında Şerif'i tebrik eden ilk isim oldu.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Pakistan Meclisi’nin takdiri çerçevesinde Başbakan seçilmesi münasebetiyle Şahbaz Şerif’e tebriklerini iletti.

Seçim sonuçlarının dost ve kardeş Pakistan halkı için hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin köklü tarih, dostluk ve kardeşlik bağlarıyla bağlı bulunduğu Pakistan’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, Pakistan halkının karşı karşıya kaldığı tüm zorluk ve engellere rağmen demokrasiden ve hukukun üstünlüğünden vazgeçmediğini bir kez daha gösterdiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak Pakistan’a ellerinden gelen her türlü desteği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vereceklerini vurguladı."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler