1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan'dan 'YPG ve Esed rejimi anlaştı' iddialarına ilişkin açıklama
Erdoğan'dan 'YPG ve Esed rejimi anlaştı' iddialarına ilişkin açıklama

Erdoğan'dan 'YPG ve Esed rejimi anlaştı' iddialarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Kobani'de (Ayn el Arap) Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor' ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türk Konseyi 7. Zirvesi'ne katılmak üzere Bakü'ye gideceğini söyleyen Erdoğan, "Türk Konseyi 7. Zirvesi pek çok açıdan tarihe kayıt düşecektir" dedi.

Zirvede Barış Pınarı Harekatı hakkında kapsamlı bilgi vereceklerini ifade eden Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Türk Konseyi 7. Zirvesi pek çok açıdan tarihe kayıt düşecektir. Muhataplarımıza Barış Pınarı Harekatımız hakkında da kapsamlı bilgi vereceğiz.

- Türk dünyası içindeki dayanışmanın her geçen gün daha da pekişmesi, iş birliğimizin daha da güçlenmesi bizler için iftihar vesilesidir.

- (Esed güçleri ve YPG anlaştı iddiası) Birçok dedikodu var. Şu an itibarıyla Kobani'de Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda ise şu anda biz kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız.

- (Yabancı basının manipülasyon yaptığı iddiası) Yabancı basının ülkemize 600 üzerinde havan topunun atılmasına kör kalmaları anlaşılır gibi değil. Her zaman bunların taktiği budur. Şu anda da yine aynı taktiği uyguluyorlar. Onlar kendi maharetlerini sergileyecekler, sahtekarlıklarını yapacaklar, biz ise doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz. Bunlar bizi yıldırmasın.

- Siz bir NATO üyesi müttefikinizin yanında mı yer alacaksınız, bu teröristlerin yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar.

- Şu anda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 550'ye ulaştı.

- NATO Genel Sekreteri ziyaretimize geldi. Gayet güzel açıklamalar yaptı. Onun duruşu çok farklı. Üye ülkelerin bazılarının duruşu çok farklı. Biz bu noktada dik duracağız. Özellikle teröre ve teröristlere karşı. Bizim Kürtlerle bölgede savaşmak diye bir şey yok. Terör örgütü ile savaş olmaz, mücadele olur. Savaş devletler arasında olur. Amerika ve Rusya ile olan görüşmeleri arkadaşlarımız sürdürüyor.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler