1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Esed rejimi ile Türkiye arasındaki normalleşme toplantısı yarın Moskova'da yapılacak
Esed rejimi ile Türkiye arasındaki normalleşme toplantısı yarın Moskova'da yapılacak

Esed rejimi ile Türkiye arasındaki normalleşme toplantısı yarın Moskova'da yapılacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Rusya-Esed rejimi ve İran arasındaki dörtlü toplantının yarın Moskova'da gerçekleştirilmesinin planlandığını açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bakan Akar Esed rejimi ile normalleşme görüşmelerine dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Daha sonra gerçekleştirilen çalışmalarda bu toplantılara İran’ın da katılması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. İlgili makamlar tarafından bu uygun görüldü. Bu toplantının devamı niteliğinde, bu sefer dörtlü olarak, savunma bakanları ve istihbarat başkanlarının katılacağı bir toplantı konusunda hazırlıklarımız devam ediyor. 25 Nisan'da bu toplantının Moskova'da icra edilmesi planlanıyor. Amacımız buradaki sorunların görüşmeler yoluyla çözülmesi ve bir an önce bölgeye barış ve huzurun hakim olması.

Bunların yanı sıra ister Türkiye'de ister Suriye'de olsun bizim birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Onları zora sokacak herhangi bir durum veya böyle bir karar almamız asla söz konusu değil. Rahat, müsterih olsunlar. Bu tutumumuz herkes tarafından bilinmeli ve buna göre davranılmalı. Bu konuda son derece net bir politika izliyoruz."

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler