1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Esed rejimi Suriye'de depremle yerle bir olan bölgeleri bombalamaya devam ediyor
Esed rejimi Suriye'de depremle yerle bir olan bölgeleri bombalamaya devam ediyor

Esed rejimi Suriye'de depremle yerle bir olan bölgeleri bombalamaya devam ediyor

Rusya ve İran tarafından desteklenen Esed rejimi güçlerinin İdlib ve çevresindeki saldırılarının devam ettiği bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye ve Suriye'de ağır can kayıplarına yol açan depremlerin ardından arama kurtarma ve insani yardım çalışmaları sürüyor.

Depremde yaklaşık 2 bin sivilin hayatını kaybettiği İdlib ve çevresinde de çalışmalar sürerken Esed rejiminin saldırıları da devam ediyor.

Rusya ve İran tarafından desteklenen Esed rejimi güçleri bugün muhaliflerin kontrolündeki sivil yaşam alanlarına ve çevresine yönelik bombardımanlar düzenledi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre Hama kırsalındaki Duveyr el Ekrad ve Sirmaniye yerleşimleri ve Halep kırsalındaki Mare' yerleşimi kara bombardımanlarıyla hedef alındı.

Rejimin bölgedeki bombardımanlarının depremden etkilenen alanlardaki insani faaliyetleri sekteye uğratmasından endişe ediliyor.

Bölge kaynakları, muhaliflerin kontrolündeki alanlara henüz hiçbir insani yardımın ulaşmadığını ve büyük bir insani kriz yaşandığını ifade ediyor. Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarının Suriyeli muhalif gruplar ve sivil savunma ekiplerince yerel imkanlarla sürdürüldüğü aktarılıyor.

Kaynak: Mepa News

whtspp.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler