1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Eşref Gani'den Taliban'a müzakere çağrısı
Eşref Gani'den Taliban'a müzakere çağrısı

Eşref Gani'den Taliban'a müzakere çağrısı

Afganistan Devlet Başkanı Gani, televizyonda yayınlanan konuşmasında, “Afganların barış talebini kabul ederek, hükümet ile ciddi görüşmelere başlamaları için Taliban’a çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

Deutsche Welle
A+A-

Afganistan Devlet Başkanı Gani, Taliban’a hükümet ile doğrudan görüşmelere başlama çağrısında bulundu. Kabil’in yer almadığı, Taliban ile ABD arasındaki görüşmelerde ise ilerleme kaydedildiği açıklandı.

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban’a hükümet ile doğrudan barış görüşmeleri çağrısında bulundu. Gani, Pazartesi günü televizyondan yayınlanan konuşmasında, “Afganların barış talebini kabul ederek, hükümet ile ciddi görüşmelere başlamaları için Taliban’a çağrıda bulunuyorum” dedi.

Afganistan Devlet Başkanı Gani, konuşmasında Taliban’ın iki seçeneği bulunduğunu belirterek, ya Afganlarla yan yana duracaklarını ya da yabancı güçler ve hedeflere alet olacaklarını dile getirdi. Afgan halkının barış istediğine işaret eden Gani, “Taliban ile savaş olmasa, milyonlarca Afgan’ın rahat bir hayat süreceğini” ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler