1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Filipinler Rusya'dan silah almaya hazırlanıyor
Filipinler Rusya'dan silah almaya hazırlanıyor

Filipinler Rusya'dan silah almaya hazırlanıyor

Endonezya’daki silah fuarına katılan Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Rusya’dan silah satın alınması konusunda çalışma yaptıklarını belirtti.

Sputnik
A+A-

Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Rusya’dan savaş helikopterleri ve dizel denizaltılar dahil birkaç silah türünün satın alınması olasılığı üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Endonezya’daki silah fuarına katılan Lorenzana, Rus medyasına açıklamasında, “Saldırı ve nakliye helikopterleri dahil birkaç silah türünü inceliyoruz. Ayrıca ateşli silah, ek anti tank roketatar ve mühimmat almayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ülkesinin gelecekte Rus yapımı dizel denizaltıları da satın alabileceğini dile getiren Lorenzana, “Farklı seçenekler değerlendiriyoruz. Kilo sınıfından dizel denizaltılar seçeneklerden biri” dedi.

İki ülke arasındaki askeri-teknik işbirliğinin gelişmeye devam ettiğinin altını çizen Filipinli bakan, “Rusya’da küçük bir parti roketatar aldık. Ama bu, iki ülke askerleri arasındaki işbirliğinin sadece başlangıcı” diye ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler