1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Filistin Alimler Birliği: İsrail ile normalleşmek dini ve insani bir suç
Filistin Alimler Birliği: İsrail ile normalleşmek dini ve insani bir suç

Filistin Alimler Birliği: İsrail ile normalleşmek dini ve insani bir suç

Filistinli Alimler Birliği, İsrail ile normalleşmeyi dini ve insani bir suç olarak nitelendirerek, bunun Arap ulusuna ihanet olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin Alimler Birliği'nin Gazze Şeridi'ndeki merkezinde düzenlenen basın toplantısına, birçok alimin yanı sıra akademisyen ve kanaat önderi katıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Birliğin Başkanı Mervan Ebu Ras, toplantıda yaptığı konuşmasında, “İsrail ile normalleşmek insani ve dini bir suç olmasının yanı sıra Arap milletine de ihanettir. Şüphesiz düşmanla anlaşmak akidemizde ve dinimizde haramdır. Bazı çıkar sahibi alimler dışındaki İslam alimleri bu konuda hemfikirdir.” ifadelerine yer verdi.

"Küfre kadar gideceğinden korkuyoruz"

“İsrail ile normalleşmek, Allah’ın düşmanlarına yardım etmektir, Müslümanların katillerini savunmaktır, kutsal mekanlara yapılan saldırıları benimsemek ve bu saldırıları düzenleyenleri teşvik etmektir.” diyerek sözlerine devam eden Ebu Ras, ayet ve hadislerle Allah’ın düşmanlarına destek vermenin büyük bir günah olduğunu belirtti. 

Ebu Ras, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz Filistin alimleri, İsrail ile normalleşmeyi Allah'a, Resulüne ve müminlere yapılan bir ihanet olarak gördüğümüz için durumun haram olma dairesinden çıkıp küfre kadar gideceğinden korkuyoruz, bu kötü işten Allah’a sığınırız.” 

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında varılan "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar, başkent Washington'daki Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Naheyan ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani'nin katılımıyla 15 Eylül Salı günü imzalanmıştı.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler