1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Furkan Vakfı’nın öğrenci evleri ikinci kez kapatıldı"
"Furkan Vakfı’nın öğrenci evleri ikinci kez kapatıldı"

"Furkan Vakfı’nın öğrenci evleri ikinci kez kapatıldı"

Adana merkezli Furkan Vakfı’nın öğrenci evleri hakkında yeniden kapatma kararı verildi.

Independent Türkçe
A+A-

Adana merkezli Furkan Vakfı’nın öğrenci evleri hakkında yeniden kapatma kararı verildi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, söz konusu evlerin Furkan Vakfı’na bağlı kaçak yurtlar olduğu iddiasıyla mühürlendiği ama yapılan itiraz üzerine mahkemenin evleri tekrar açtığı hatırlatıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü de evlerin “Öğrencilere ait meskenler” olduğuna yönelik bir rapor hazırlamıştı.

İnternet sitesinde, bu kararlara rağmen Adana Valiliği’nin evleri yeniden mühürleyeceğini açıkladığı belirtilerek, “Tüm bu rapor ve kararlara rağmen Adana Valiliği’nin aldığı skandal mühürleme kararını kınıyor, öğrencilerin evlerine dokunulmamasını talep ediyoruz” denildi.

Vakfın kurucusu Kuytul, 22 ay cezavinde kaldı

2018’de Furkan Cemaatine ait Furkan Vakfı’na yönelik operasyon düzenlenmiş ve vakfın kurucusu Alparslan Kuytul tutuklanmıştı. Kuytul dava kapsamında 22 ay tutuklu kaldı.

Furkan Vakfı Gönüllüleri” adı altında yapılan açıklamada ise evlerin tekrar kapatılmasına dönük kararın nedeninin son günlerde Kuytul tarafından açıklamalar olduğu savunuldu.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler