1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. "Gazze'ye kara operasyonu İsrail için felaket olur"
"Gazze'ye kara operasyonu İsrail için felaket olur"

"Gazze'ye kara operasyonu İsrail için felaket olur"

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu düzenlemesinin İsrail için felaket olacağını ve çatışmanın dengelerini değiştireceğini söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne kara operasyonu düzenlemesinin İsrail için felaket olacağını ve çatışmanın dengelerini değiştireceğini söyledi.

Salih el-Aruri, el-Aksa televizyonuna verdiği röportajda, Filistin direnişinin düşmana sürpriz yapma gücüne sahip olduğunu, elinde şu ana kadar kullandığından çok daha güçlü silahların bulunduğunu ifade etti.

İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın kara savaşına hazırlığının füze gücünün çok daha ötesinde olduğuna dikkat çeken el-Aruri, kara operasyonunun işgal rejimi için felaket olacağını ve kara savaşının sonunda dengelerin tamamen değişeceğini belirtti.

Salih el-Aruri, direniş güçlerinin bugüne kadarki dönemde böyle bir kara savaşına hazırlandığına işaret etti.

Filistin direnişinin her türlü aracı kullanarak uzun soluklu bir savaş verdiğini ifade eden el-Aruri, Batı Şeria, Gazze Şeridi ve 1948 topraklarındaki cephelerin birbirini tamamlamasının “zaferin anahtarı” olduğunu vurguladı.

Filistin halkının direnişinin işgalcilerin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki ihlallerini durdurduğunu kaydeden el-Aruri, Filistin halkının zaferi için çeşitli çevrelerle görüşmelerini sürdürdüklerini ve kendilerine ulaşan teklifleri değerlendirdiklerini söyledi.

Salih el-Aruri, “Halkımızın çıkarlarını korumak için sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz” dedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

tlgrm.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.