Haiti'de yetimhanede yangın çıktı: 15 çocuk öldü

Haiti'de yetimhanede yangın çıktı: 15 çocuk öldü

Haiti'de bir yetimhanede çıkan yangında, aralarında bebek yaştakilerin de olduğu 15 çocuk hayatını kaybetti.

Haiti'de, başkent Port-au-Prince'in Kenscoff bölgesindeki bir yetimhanede çıkan yangında, aralarında bebek yaştakilerin de olduğu 15 çocuk yaşamını yitirdi.

Savcı Raymonde Jean Antoine, çocuklardan ikisinin yetimhanede, diğerlerinin tedavi için kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi. Savcı, yangında ölenlerin çoğunluğunun dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bu arada, yetimhane çalışanlarından Rose-Marie Louis, yangının çıkmasının ardından itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesinin yaklaşık 1,5 saat sürdüğünü belirtti.

Elektrik olmadığı için kullanılan mumlar mı yangına neden oldu?

Louis, ölenlerin 7'sinin bebek ya da yeni yürümeye başlayan, 6'sının da takriben 10-11 yaşlarında olduğunu kaydetti. Rose-Marie Louis, yetimhanede elektrik olmadığından aydınlanmak için mumların kullanıldığını söyledi.

AFP'ye göre, görgü tanığı bir çocuk, yangının elektrik olmadığı için odalarda kullanılan mumlardan çıktığını ileri sürdü.

Sivil savunma yetkilisi Jean-Francois Robenty ise kurtarma ekiplerinin olay yerine motosikletlerle geldiğini ve oksijen tüplerinin ya da çocukları hastaneye kaldırmak için ambulansların olmadığını ifade etti.

2013 yılından bu yana yetimhane olarak kullanılmasına resmi olarak izin verilmeyen binada, 66 çocuk yaşıyordu.

haber-altliklari-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.