1. HABERLER

  2. HİNDİSTAN

  3. Hindistan'da Hz. Muhammed'e hakareti protesto edenler öldürülüyor, işkence görüyor
Hindistan'da Hz. Muhammed'e hakareti protesto edenler öldürülüyor, işkence görüyor

Hindistan'da Hz. Muhammed'e hakareti protesto edenler öldürülüyor, işkence görüyor

Hindistan yönetimi, Hz. Muhammed'e hakareti protesto eden sivil halka yönelik saldırılarına hız veriyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hindistan yönetimi, Hz. Muhammed'e hakareti protesto eden sivil halka yönelik saldırılarına hız veriyor.

Bölge kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, şimdiye dek Hz. Muhammed'e hakareti protesto eden sivil halka açılan ateş sonucu birçok kişi hayatını kaybetti.

Protestolara katılan Müslümanlar güvenlik güçleri tarafından şiddetli bir şekilde darp ediliyor.

Öte yandan, polis tarafından gözaltına alınan protestocular da karakollarda ağır bir biçimde şiddet ve işkenceye maruz kalıyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, gözaltına alınan bazı Müslüman protestoculara yönelik işkence anları yer alıyor:

Başta Uttar Pradeş olmak üzere bazı eyaletlerde ise, protestolara katılan Müslümanların ev ve iş yerleri Hindistan yönetimi tarafından çeşitli bahanelerle yıkılıyor.

Protestolara katılan Müslümanların evlerinin yıkılması akıllara, İsrail'in Filistinli Müslümanlara yönelik muamelelerini getirdi.

İsrail de Filistin'de işgal altında tuttuğu topraklarda çeşitli bahaneler ileri sürerek Müslümanlara ait evleri yıkmaya devam ediyor. Hindistan'ın Müslümanların evlerini yıkması, "Hint yönetimi İsrail'in izinde" yorumlarına sebebiyet veriyor.

Hindistan'da iktidar partisi BJP yetkililerinin Hz. Muhammed'e hakaret etmesi, başta ülkede 200 milyonluk nüfuslarıyla azınlık olan Müslümanlar olmak üzere İslam dünyasının tepkisini çekmişti.

Uzun süredir ülkede baskı altına tutulan Müslümanlar, söz konusu hakaretleri protesto etmek üzere gösteriler düzenlemeye devam ediyor.

Kaynak: Mepa News

katki.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler