1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Hindu din adamı kavgalı olduğu kişinin başını baltayla kesip 'tanrıya kurban etti'
Hindu din adamı kavgalı olduğu kişinin başını baltayla kesip 'tanrıya kurban etti'

Hindu din adamı kavgalı olduğu kişinin başını baltayla kesip 'tanrıya kurban etti'

Hindistan'da Hindu din adamı, koronavirüs salgınının sona ermesi adına 52 yaşındaki Saroj Kumar Pradhan isimli kişinin başını balta ile keserek 'tanrıya kurban verdi.'

A+A-

Cuttack kentindeki Tanrıça Brahmani Tapınağı'nda görevli 72 yaşındaki Sansari Ojha adlı Hindu din görevlisinin, bu eylemi çarşamba gecesi saat 1.00 sularında tapınak yerleşkesi içerisinde gerçekleştirdiği bildirildi.

Görgü tanıkları, kurbanın tapınakta tanrıçanın önünde ibadet ettiği sırada Ojha'nın arkadan gelerek boynunu kestiğini dile getirdi.

Ojha daha sonra polise giderek teslim oldu.

Polis, şahsın tanrının koronavirüs salgınını sona erdirmesi için bir kişinin kurban edilmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

Ayrıca polis sorgusunda, tanrıyı rüyasında gördüğünü ve salgının sona ermesi için kendisine bir insanı kurban etmesini emrettiğini iddia etti.

Ancak polis yetkilileri, Hindu rahibin, başını kestiği şahısla bir ay önce köydeki bir arazi meselesinden ötürü kavgalı olduğunu aktardı.

Ayrıca Hindu din adamının cinayeti işlediği sırada sarhoş olduğu ve marihuana içtiğinin anlaşıldığı ifade edildi.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler