1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. HÜDA PAR: Sisi darbeci, Esad zalim yöneticidir ancak ilişkiler tamamen koparılmamalı
HÜDA PAR: Sisi darbeci, Esad zalim yöneticidir ancak ilişkiler tamamen koparılmamalı

HÜDA PAR: Sisi darbeci, Esad zalim yöneticidir ancak ilişkiler tamamen koparılmamalı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Türkiye'nin Mısır ve Suriye ilişkilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Şanlıurfa'da basınla bir araya gelen Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Türkiye'nin Mısır ve Suriye ile ilişki kurması gerektiğini belirterek "Türkiye onlarla ilişki kurmalıdır. 'Zinhar onlarla ilişki kurmamalı' yaklaşımı doğru değildir" ifadesini kullandı.

Yapıcıoğlu, Türkiye'nin Mısır ve Suriye ilişkilerine yönelik olarak şunları söyledi:

"Mısır'da ilişkiler ve Suriye ile ilişkiler gündemdeki iki başlıktır. Elbette Sisi, oradaki meşru yönetime darbe yapmış olup, onu devirmiş bir darbecidir. Beşar Esad, tıpkı babası Hafız Esad gibi halkına zulmeden zalim bir yöneticidir; fakat onların bu zalimliği ya da darbeciliği onlarla ilişkilerin bütün koparılması sonucunu doğurmalı mı? Bu ayrıca cevaplanması gereken bir sorudur.

Bizim bu meseleye yaklaşımımız şudur: Hükümet oradaki insanların çektikleri zulümlerin hafiflemesine neden olacak, yol açacak şekilde, oraya götürecek bir şekilde ilişki kurması olabilir, olumludur; ama hiçbir şey olmamış gibi ve oradaki zalim yönetimlerin zulümlerini azaltma sonucunu doğurmayacak ilişkilerin bir faydası olmayacaktır.

Türkiye onlarla ilişki kurmalıdır. 'Zinhar onlarla ilişki kurmamalı' yaklaşımı doğru değildir. Onlarla ilişki kurmazsanız da emperyalistler onlarla ilişki kurup istedikleri şekilde yönlendirmeleri konusunda gerekli tüm oyunları ve dolapları çevirirler.

Bizim söylediğimiz hiçbir şart altında ümmet coğrafyasında herhangi bir sorun emperyalistlere havale edilmeden ve şiddete başvurulmadan mutlaka çözülmelidir.

Bütün sorunların bu şekilde çözülmesi için bir gayret ortaya konmalıdır. 'Kendi aranızdaki sorunları oturarak konuşarak çözün ve emperyalistlere havale etmeyin' diye çağrılarda bulunduk."

whtspp.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler