1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. HÜDAPAR'lı Güneş: İran Suriye'de Müslümanlarla değil ABD'nin köpekleriyle savaşıyor
HÜDAPAR'lı Güneş: İran Suriye'de Müslümanlarla değil ABD'nin köpekleriyle savaşıyor

HÜDAPAR'lı Güneş: İran Suriye'de Müslümanlarla değil ABD'nin köpekleriyle savaşıyor

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Emin Güneş, 'İran Müslümanlara karşı savaşmıyor' açıklamasında bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Emin Güneş, 'İran Müslümanlara karşı savaşmıyor' açıklamasında bulundu.

Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Güneş, İran'ın Müslümanlara karşı savaşmadığını öne sürdü.

Güneş, Suriye'de de İran'ın "Müslümanlara karşı değil ABD'nin köpeklerine karşı savaştığını" savundu.

Güneş şu ifadeleri kullandı:

"İran İslam Cumhuriyeti hiç bir yerde ve zamanda Müslümanları hedefine koymamış ve onlarla savaşmamış, aksine ırkına ve mezhebine bakmaksızın malıyla canıyla yardımlarına koşmuştur. Savaştıkları ABD ve siyonizmin üzerine saldığı av köpekleridir. İlk av köpeği Saddam mağlup edilmiş Yemen'de bin Selman köpeği mağlup edilmiş Suriye'de cehennem köpekleri mağlup edilmişlerdir. ABD köpekleri mağlup edilince bizzat devreye girmiş ve elhamdulillah kendisi de zilleti tatmıştır."

basliksiz-2-019.jpg

İran'a yönelik destek açıklamalarıyla gündeme gelen Güneş, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ölümünün ardından Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla, Süleymani'nin ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ve "Süleymani'nin şehit olduğunu" savunmuştu.

Daha önce de Güneş'in Twitter hesabı üzerinden yaptığı Arapça 'İran' paylaşımı tepkilere neden olmuştu.

Güneş paylaştığı mesajında, "Allah'a hamd olsun ki, Lübnan'da işgalci İsrail'e, Suriye'de teröristlere ve Yemen'de Husilere verdiği destekle mücrim Suudi Arabistan'a karşı direnen İran var." ifadelerini kullanmıştı.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
4 Yorum
İlgili Haberler