1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İBB TV'nin logosu değişti: Cami yerine 'renkli figür'
İBB TV'nin logosu değişti: Cami yerine 'renkli figür'

İBB TV'nin logosu değişti: Cami yerine 'renkli figür'

Meclis açılışı gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yayın kuruluşu İBB TV'nin logosu değişti. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Meclis açılışı 9 Eylül'de gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) yayın kuruluşu İBB TV'nin logosu değişti. Daha önce cami figürü kullanılan logonun yeni halinde renkli bir figür kullanıldı. 

YouTube ve Periscope başta olmak üzere farklı sosyal medya platformlarından yayın yapan İBB TV, 2011'de kurulan Medya A.Ş.'ye bağlı bir kuruluş. 

Yeni İBB yönetiminin aldığı kararla ağustos ayında, Medya A.Ş.'de çalışan 50 kişi işten çıkarılmıştı. 

Aralarında müdür, şef, kameraman, muhabir, editör, teknik uzman kadrolarında bulunanların olduğu tenkisat nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu eleştirilerin hedefi olmuştu. 

İşten çıkarılanlar İBB önünde oturma eylemi yaparken, İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

"İBB’deki iş akdi fesihleri ile ilgili bir kısım medyada kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer almaktadır. Kurumumuzdan 1244 kişinin ilişiği kesilmiş olup, bu kişiler 2 seçim arası ya da seçimden hemen önce yapılan alımlardır."

"2500 civarı yapılan toplam alımdan, şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan birinci derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir. "

İşten çıkarılanlar adına bir basın açıklaması yapan Mihraban Çetinay, kararın usülsüz olduğunu ve hiçbir gerekçe gösterilmediğini söyleyip, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu'nun seçim dönemi katıldıkları programlarda kimseyi işten çıkarmayacaklarını söylediklerini hatırlatmıştı. 

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler