İçişleri Bakanı Soylu: Demokrasi truva atı değildir

İçişleri Bakanı Soylu: Demokrasi truva atı değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li 3 belediyeye kayyum atanması hakkında açıklamada bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li  3 belediyeye kayyum atanması hakkında açıklamada bulundu

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

(İspanya'nın ETA kararı) "Karar verildiğinde ETA 10 yıldır silahlı eylem yapmıyordu. PKK'nın arkasında lojistik var. Bu konu ile ilgili bir adım attık.

Kanunun verdiği yetkiyi yerine getirmek için zor kullandık. Dağda evlatlarımız mücadeleyi veriyorsa, sınır ötesinde can pahasına mücadele yapıyorsa bunu yapak zorundaydık.

O  teröriste moral de mama da belediyeden veriliyordu. 

3 gündür bir tanesi çıkıp 'PKK ile işim yok, teröre de PKK'ya karşıyım, iftira atılıyor' demedi. Bize iftira edilmişse peşine düşüyoruz. Yüzümüze kara çalınmasın, devletimize zarar gelmesin diye çaba sarf ediyoruz.Savunanlar da terör örgütü ile ilgisi yoktur diyemiyor.

Seçilmişlikten başka bir şey diyemiyorlar. Seçilmişlik değerlidir. Demokrasi truva atı değildir. Sandık ayrıdır, hukuk ayrıdır, kurallar ayrıdır.

Aynı suçtan aldığımız adamı ısrarla aday yaptılar. Meclis üyesinin bahçesinde patlayıcı bulduk. Kabahat değil. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli oldu."

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.