1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İhsan Eliaçık’ın hapis cezası onandı
İhsan Eliaçık’ın hapis cezası onandı

İhsan Eliaçık’ın hapis cezası onandı

İlahiyatçı İhsan Eliaçık’a verilen “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası onandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Eliaçık, geçen yıl nisan ayında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

İlahiyatçı isme ayrıca Türkiye ve İstanbul’u terk etmemekle birlikte haftada iki gün adli kontrol uygulanmasına karar verildi.

İlk derece mahkemenin verdiği karar ardından Eliaçık’ın mesleki faaliyetlerini engelleyecek şekilde verilen adli kontrol kararları, itiraz sonucu kaldırıldı.

İstinafa giden Eliaçık hakkındaki hapis cezası kararı onaylandı.

Yargıtay’a gidecek

Yerel mahkeme kararını onayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin (İstinaf) vermiş olduğu karar, temyiz yolu açık olduğundan dolayı 15 gün içinde Yargıtay Ceza Mahkemesi’ne gönderilebilecek.

Yazar Eliaçık geçen yıl ceza almasının ardından “12 Eylül ve 28 Şubat'ta 35 ayrı davadan yargılandım. Böyle bir ceza hiç almadım. Avukatlarımın ve benim savunmalarımızı tek kelime dikkate almadılar" demişti.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler