1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. İngiltere ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 20.4 daraldı
İngiltere ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 20.4 daraldı

İngiltere ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 20.4 daraldı

İngiltere'de GSYİH ikinci çeyrekte bir önceki üç aylık döneme kıyasla yüzde 20.4 daraldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İngiltere ikinci çeyrekte yüzde 20.4 daralarak koronavirüs kaynaklı karantina önlemlerinden en sert etkilenen Avrupa ekonomisi oldu.

BloombergHT'nin aktardığına göre, yılın ilk üç ayında kaydedilen yüzde 2.2'lik düşüşün ardından gelen rekor küçülme ile birlikte İngiltere resmi olarak resesyona girmiş oldu.

Rakamlar, diğer Avrupa ülkeleri Mart ayında karantina önlemlerine giderken İngiltere'nin yavaş davranmasının ağır faturasını işaret ediyor. İngiltere, aynı zamanda Avrupa'nın en yüksek koronavirüs kaynaklı can kaybını kaydeden ülke oldu. ABD ekonomisi aynı dönemde yüzde 9.5 küçüldü.

Bazı bölgelerde enfeksiyonların yükselişe geçmesi daha fazla kapanma önleminin gelebileceği endişelerini artırıyor. Hükümetin ücret desteği kademeli olarak bitti. Ayrıca şirketler, İngiltere'nin AB ile yıl sonuna kadar ticaret anlaşması imzalayamaması durumunda yüksek gümrük tarifeleriyle karşı karşıya kalacak.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler