1. ÇATIŞMA BÜLTENİ

  2. YAKIN PLAN

  3. IŞİD Çeçenistan saldırısında çocuk ve gençleri kullandı
IŞİD Çeçenistan saldırısında çocuk ve gençleri kullandı

IŞİD Çeçenistan saldırısında çocuk ve gençleri kullandı

IŞİD, geçtiğimiz günlerde Çeçenistan'ın başkenti Gronzi'de düzenlediği saldırıda çocukları kullandı.

Mepa News | Çatışma Bülteni
A+A-

IŞİD 20 Ağustos tarihinde Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de Kadirov yönetimine bağlı polislere bir saldırı gerçekleştirmişti. Saldırı, bir gün sonra örgüte bağlı kaynaklarca üstlenildi.

Bıçaklı, araçlı ve bombalı saldırılarda resmi kaynaklara göre ölen olmazken, IŞİD'e bağlı kaynaklar birçok polisin öldürüldüğünü öne sürdü.

IŞİD'e göre saldırılar toplam 5 kişi tarafından gerçekleştirildi. Hepsi Çeçen asıllı olan saldırganların biri üzerindeki patlayıcıları bir polis noktasında infilak ettirdi, ikisi araçla polisleri ezme girişiminde bulundu, diğer ikisi ise polislere bıçaklı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin hepsinin öldürüldüğü belirtildi.

Saldırıyı düzenleyen kişilerin görüntüleri de örgüte yakın kaynaklar tarafından paylaşıldı. Görüntülerde saldırganların onlu yaşlarda çocuk ve ergenler olduğu görülebiliyor.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler