1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. IŞİD'in Esed rejimine saldırıları sürüyor: İki günde 35 asker öldü
IŞİD'in Esed rejimine saldırıları sürüyor: İki günde 35 asker öldü

IŞİD'in Esed rejimine saldırıları sürüyor: İki günde 35 asker öldü

IŞİD Suriye'nin doğusundaki kırsal bölgede Esed rejimi güçlerini hedef almaya devam ediyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

IŞİD Suriye'nin doğusundaki kırsal bölgede Esed rejimi güçlerini hedef almaya devam ediyor.

Suriye'de elindeki tüm toprakları kaybeden örgüt, vurkaç saldırılarıyla bölgede Esed rejimine sıklıkla saldırılar düzenliyor.

Bu saldırılar kapsamında son 48 saat içerisinde toplamda 35 Esed rejimi askeri öldürüldü.

İlk saldırı, Humus çölündeki Palmira şehrinin kuzeyinde yer alan El Kum bölgesinde meydana geldi. Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, bölgede gerçekleştirilen saldırılar sonrası yaşanan çatışmalarda en az 27 asker öldürüldü. Öldürülenlerden dördünün üst düzey rütbeli olduğu belirtildi.

Bir diğer saldırı da Deyrizor'un doğu kırsalındaki Kuriye çöl bölgesinde yaşandı. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bu saldırıda ikisi rütbeli 8 Esed rejimi askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

48 saat içerisinde düzenlenen bu saldırılarda Esed rejiminin asker kaybı en az 35. Saldırılarda IŞİD'in çok sayıda silah ve mühimmatın yani sıra en az bir askeri aracı da ele geçirdiği ifade ediliyor.

IŞİD Suriye'nin doğusundaki çöl bölgesinde etkinliğini artırırken saldırıların da günden güne sıklaşacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler