1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. "İslam ümmeti Yüzyılın Anlaşması'na karşı birleşmeli"
"İslam ümmeti Yüzyılın Anlaşması'na karşı birleşmeli"

"İslam ümmeti Yüzyılın Anlaşması'na karşı birleşmeli"

Lübnan Meclis Başkanı Berri, Filistin'i hedef alan Yüzyılın Anlaşması'na karşı Arap ve İslam ümmetinin birlik olması gerektiğini söyledi.

Tesnim
A+A-

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, "Filistin meselesini hedef alan yüzyılın anlaşmasına karşı koymak için Arap ve İslam milletlerini birlik olmaya" çağırdı.

Berri, "Arap ve İslam ümmetinin birliğinin, Filistin meselesinde yüzyılın anlaşması olarak bilinen Amerikan planına karşı koymanın tek yolu olduğuna inandığını" belirtti.

Nebih Berri, "Ben, İslam ve Hristiyan değerlerine karşı mücadeleye girişilmiş, tarihin en zorlu zamanında olduğumuza inanıyorum" diye belirtti.

Berri konuşmasına şöyle devam etti: "Amerika’nın BM'ye bağlı Filistinli mültecilere yardım eden UNRWA adlı kuruluşa yardım etmeyi kesmesi, yüzyılın anlaşmasının ve Filistinli kardeşlere yapılan baskının bir parçası sayılır. Hakeza ABD'nin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması da bunun bir parçasıdır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler