1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Hariri: Lübnan'da yeni hükümet 10 gün içerisinde kurulacak
Hariri: Lübnan'da yeni hükümet 10 gün içerisinde kurulacak

Hariri: Lübnan'da yeni hükümet 10 gün içerisinde kurulacak

Lübnan Başbakanı Hariri, yaptığı açıklamada 10 güne kadar yeni hükümetin kurulacağını belirtti.

A+A-

Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hariri, başkent Beyrut’ta partisi Müstakbel Hareketi’nin grup toplantısında, 10 güne kadar yeni hükümetin kurulacağını belirtti.

Hükümetin önümüzdeki 10 gün içinde kurulacağını vurgulayan Hariri, ülkenin hükümete ihtiyaç duyduğunu ve ekonomik durumun bunu gerektirdiğini kaydederek, herkesin ülke için bazı tavizler vermesini gerektiği söyledi.

Yeni Hükümeti kurma turlarında başarısız olması durumunda görevi tekrar kabul etmeyeceğini vurgulayan Hariri, “Hükümeti bu sefer de kuramazsam, kimse tarafından tekrar bu işin bana yüklenmesini istemiyorum. İlk hükümetimde hüküm süren koşullar bugününkinden farklı” ifadelerini kullandı.

Hariri, Lübnan Kuvvetleri ve Özgür Yurtsever Hareket dahil tüm tarafların tavizde bulunduklarını ifade etti. Başbakan “herkesin taviz vermesi ve bu çerçevede yapılan tüm sözleşmelerin çözüme yönelik olması gerektiğini” söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler