İsrail: ABD ile beraber İran'a karşı faaliyetleri genişleteceğiz

İsrail: ABD ile beraber İran'a karşı faaliyetleri genişleteceğiz

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin ABD gezisinde Orta Doğu'da İran'a karşı alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, 5 günlük ABD gezisini tamamladı.

Kochavi söz konusu gezisinde başta ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Michael Kurilla, CIA Başkanı William Burns, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan olmak üzere üst düzey ABD'li yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Gezinin ardından Kochavi, yakın gelecekte Orta Doğu'da ABD ile ortak faaliyetlerin önemli ölçüde genişletilmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

Kochavi, bu açıklamasına gerekçe olarak bölgede karşılaştıkları zorlukları gösterdi.

Orta Doğu'daki zorluklara karşı kabiliyetlerinin gelişmesi ihtiyacı bulunduğunu söyleyen İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi, ABD'li savunma yetkililerine, iki ülke ordusunun İran karşısındaki ortak eylem planlarını hızlandırması gerektiğini belirtti.

Öte yandan görüşmelerde taraflar, İran'ın ve bölgedeki desteklediği gruplara karşı operasyonel planların ve iş birliğinin hızlandırılması gerektiği kritik bir noktada bulunduğu konusunda mutabık kaldı.

İki ülke arasındaki görüşmeler, İran'ın Umman Körfezi'nde bir petrol tankerine kamikaze drone saldırısı düzenlediği iddiasının arından geldi.

Kaynak: Mepa News

280.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.