1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İYİ Parti: Her PKK’lı HDP’lidir ama her HDP’li PKK’lı değildir
İYİ Parti: Her PKK’lı HDP’lidir ama her HDP’li PKK’lı değildir

İYİ Parti: Her PKK’lı HDP’lidir ama her HDP’li PKK’lı değildir

İYİ Parti’nin İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu “HDP eşittir PKK cümlesi devlet yönetme ciddiyetinin kabul edeceği bir cümle değildir” diye konuştu.

Independent Türkçe
A+A-

Salı günü Medyascope’da Ruşen Çakır’ın konuğu olan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin Millet İttifakı’ndaki ortağı CHP ile HDP’nin yakınlaştığı iddialarıyla ilgili konuştu. 

Ağıralioğlu, “Her PKK’lı HDP’lidir. Ben buna inanıyorum ama her HDP’li PKK’lı değildir” ifadesini kullandı.

Devleti yöneten ciddiyetin her HDP’liye "PKK’lı" diyemeyeceğini belirten Ağıralioğlu, "HDP eşittir PKK" cümlesi için "Seçmen profili 6 milyonu bulmuş, çeşitlilik içerisinde ya sana ya onlara sıkışmış seçmen içerisinde, bir devletin diyeceği cümle değildir" ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti Sözcüsü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı politikalarını bir dönemden sonra yanlış bulduğu, buna sebep olanın da HDP olduğu yorumu için "Ben popülizme kurban vermeyeyim, memleket yöneteceğiz. 6 milyon oy aldı HDP. Tayyip Bey seçim süresi boyunca seçim sonrasına göre daha nobrandır" ifadelerini kullandı. 

Ağıralioğlu, geçen günlerde Millet İttifakı'nın geleceğine dair yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız da söyledi. 'Eğer CHP kurumsal olarak ben HDP ile devam edeceğim' derse biz yokuz dedi" diye konuşmuştu.

facebanner.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler