Kasım Süleymani'den Bahreyn'e Tehdit

Kasım Süleymani'den Bahreyn'e Tehdit

İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymani, Bahreyn'i tehdit edip, 'Bunun bedelini ağır ödersiniz' dedi.

İran'ın Ortadoğu'daki askeri operasyonlarını yöneten Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani, Şii lider Ayetullah Şeyh İsa Kasım'ı vatandaşlıktan çıkaran Bahreyn'i tehdit edip, 'Bunun bedelini ağır ödersiniz' dedi.

Fars Haber Ajansı'nın haberine göre; İran'ın Suriye ve Irak'taki iç savaşlarda Şii güçlere komutanlık yapan Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani, Şii lider Ayetullah Şeyh İsa Kasım'ı vatandaşlıktan çıkardığı için Bahreyn'i tehdit etti. 

Yarı resmi Fars haber ajansının haberine göre Süleymani, "Manana rejimi Ayetullah Şeyh İsa Kasım'dan uzak dursun yoksa El Halife hanedanlığını devirecek silahlı bir direniş de dahil bunun bedelini ağır öder" dedi.   Nadiren basına açıklama yapan Süleymani, yazılı açıklamasında Bahreyn yönetimini uyarıp, "Rejimin devrilmesi ödeyeceğiniz bedelin sadece hafif bir kısmı olur" ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.