1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayacağız
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayacağız

Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayacağız

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu'da konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Kemal Kılıçdaoğlu'nun Bolu'da yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şu şekilde:

"Devlet istediğiniz gibi, arzu ettiğiniz gibi yönetilmez" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Devleti bilmesi, tanıması lazım. Vatandaştan toplanan her kuruşun hesabının verilmesi lazım. Devletin dini adalettir. Hep birlikte adaleti de devletimizi de saygın kılmak için çalışacağız. Birileri yer birileri bakarsa, birileri kendi saraylarında güller gibi geçinirken bizim evlatlarımız işsiz, nerede iş bulurum arayışına girdiyse sorunumuz var demektir. Bu sorunu beraber çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bir pankart üzerinden Erzurum'da yaşananlara değinen Kılıçdaroğlu, "Taşla sopayla işimiz yok, o korkakların işidir. Herkesin düşüncesine saygı duymak Bay Kemal'in görevidir. 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Herkesin yaşam tarzına saygı duyacağım. Herkesi kucaklayacağız" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, orman köylülerinin sorunlarına de değinirken, "Türkiye'nin en fakir kesimidir. Üretirler, çalışırlar ama sigortalı kabul edilmezler. Değiştireceğim. Köylerde, ormanlarda kim alınteri döküyorsa kadınların tamamı ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Orman işçileri de sigortalı olacak" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Artık yeni bir dönem. Türkiye'nin büyümesi, kalkınması lazım. Birlikte ve beraber, huzur içinde yaşamamız lazım. Buğday, arpa, mercimek, canlı hayvan, et dışarıdan geliyor. Niye dışarıdan; toprağımız, güneşimiz, çalışkan insanlarımız yok mu? Onlar için çalışıyorlar. Biz dünya ile rekabet edeceğiz. Gidip para dilenmeyeceğiz" dedi.

"Toplumun her kesiminin sorunları var" diyen Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, "Emekliler geçinemiyor, hayat pahalılığı mutfaklarda. En büyük sıkıntıyı yaşayan evdeki kadın. Kadınlara sözüm var; aile destekleri sigortasını getireceğim. Emeklilere sözüm var; önümüzde Kurban Bayramı var, hesabında 15 bin lirayı görecek. Köy okullarını açacağız, 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Ayrıca öğretmenler için özel bir kanun çıkacak. Köylerde ziraat mühendisi, veteriner hekim, orman mühendisleri olacak" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler