1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kılıçdaroğlu: Uçakta bile tek kaptan yok
Kılıçdaroğlu: Uçakta bile tek kaptan yok

Kılıçdaroğlu: Uçakta bile tek kaptan yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun sözleriyle gündeme gelen 'ortak yetki' tartışmasıyla ilgili konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun sözleriyle gündeme gelen 'ortak yetki' tartışmasıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, ''Uçağa bindiğinizde bile tek kaptan yoktur" dedi.

Siyasette Ahmet Davutoğlu'nun sözleriyle birlikte çıkan 'ortak yetki' tartışması sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu sözlere yönelik bir açıklama geldi.

TV100'deki bir programa katılan CHP Genel Başkanı, ''Uçağa bindiğinizde bile tek kaptan yoktur" diyerek Davutoğlu'nun sözlerine yönelik şöyle konuştu:

''Zaten bir kaptan, kaptan yardımcıları olacak. Bu işler böyledir. Uçağa bindiğinizde bile tek kaptan yoktur. Yanında bir tane daha vardır. Gemide de aynı şekilde vardır. Dolayısıyla hiçbir iktidar bir devlet bir kişiye emanet edilemez. Edilmemiştir''

"Kriz çıkar diyorlar, doğru"

Davutoğlu'nun ''Tek başına hareket ederse o Meclis çoğunluğunu kaybedeceğini bilecek. Geçiş sürecinde kim genel mutabakata aykırı davranmışsa halkın önünde o krizin hesabını verir'' yönelik de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Ya birisi çıkıp size dese ki, sizin oyunuz kaç, dolayısıyla siz konuşmayın gibi. Size bir hak verilmesin ya da buna benzer bir şey söylerse. O zaman kriz çıkar diyor. Ee doğru. Yanlış mı?'' dedi. 

Ne olmuştu?

Ahmet Davutoğlu, ''6'lı masada olanların hepsi cumhurbaşkanı yardımcısı olacak ve en az 1 bakanlık alacak” diyerek Meclis’te 6 partinin de Cumhurbaşkanı’nın arkasında olacağını söylemişti.

“Tek başına hareket ederse o Meclis çoğunluğunu kaybedeceğini bilecek.” diye de konuşan Davutoğlu, 30 Ocak’ta açıklayacakları modelin geçiş dönemi için geçerli olacağını vurgulaşmış ve “Geçiş sürecinde kim genel mutabakata aykırı davranmışsa halkın önünde o krizin hesabını verir.” açıklamasında bulunmuştu. 

Kaynak: NTV, Mepa News

katki.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler