1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kılıçdaroğlu'ndan HDP tepkisi: Partiler kapatılmamalı
Kılıçdaroğlu'ndan HDP tepkisi: Partiler kapatılmamalı

Kılıçdaroğlu'ndan HDP tepkisi: Partiler kapatılmamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız" dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açılmasına tepki göstererek, "Halkın desteğini alan siyasi partiler yaşar, alamayanlar tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız" dedi.

Partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı'nın açılışına katılan Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"İktidarda kalmak için her türlü numarayı çevirip, 'acaba nasıl iktidarda kalırım'ın yollarını arayanlar bu ülkenin demokrasisine katkı sağlayamazlar. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi, ekonomik, toplumsal görüşleri her siyasi parti kendisine göre yorumlar ve kamuoyuyla paylaşır. Halkın desteğini alan siyasi partiler yaşar, alamayanlar tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız. Bizim partimiz de kapatıldı. Bizim eskiden cumhuriyetin kurulduğu yıllarda tüm illerde binalarımız vardı. Hepsine el konuldu. Ama biz demokrasi mücadelesinden vazgeçmedik. Demokrasiyi savunmak insan haklarını savunmak demektir. Demokrasiyi savunmak özgürlüğü savunmak demektir. Demokrasiyi savunmak insana saygı duymak demektir."

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler