Koronavirüse yakalanan Trump hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan Trump hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın tedbir amaçlı olarak hastaneye götürüldüğü açıklandı.

Beyaz Saray, koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın tedbir amaçlı olarak hastaneye götürüleceğini ve burada birkaç gün kalacağını bildirdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın moralinin yerinde olduğunu, hafif semptomlar gösterdiğini ve gün boyu çalıştığını aktardı. 

"Önlem amacıyla ve doktoru ile tıp uzmanlarının tavsiyesiyle, Trump önümüzdeki birkaç gün Walter Reed Hastanesindeki başkanlık ofisinden çalışacak" ifadesini kullanan McEnany, Trump'ın kendisine ve eşi Melania Trump'a gelen destek mesajları için minnettar olduğunu vurguladı. 

Trump Beyaz Saray'dan ayrıldı: Hastaneye giderken maske taktı

Açıklamadan birkaç saat sonra, ABD Başkanı Beyaz Saray'dan ayrılırken gazeteciler tarafından görüntülendi.

Trump, Beyaz Saray'dan üzerinde takım elbisesi ve yüzünde maske ile yürüyerek çıkıp, kendisini bekleyen başkanlık helikopterine bindi.

​Helikopterle hastaneye gitmek üzere Beyaz Saray'dan ayrılan ABD Başkanı'nın maske taktığı görüldü.

Gazetecilere açıklamada bulunmayan Trump, baş parmağını kaldırıp 'her şey yolunda' anlamında kullanılan işareti yaparak görüntü verdi.  

Trump, ardından, gelecek birkaç gününü geçireceği Maryland eyaletindeki Walter Reed Askeri Hastanesine vardı.

Trump'tan ilk açıklama

Beyaz Saray'dan ayrıldığı sırada Twitter hesabı üzerinden bir video mesaj yayınlayan ABD Başkanı Trump, iyi dilekleri için destekçilerine teşekkür etti.

Trump, "Oldukça iyi olduğumu düşünüyorum, fakat bazı şeylerin işe yarayıp yaramadığı konusunda emin olacağız. First Lady'nin durumu gayet iyi. Desteğiniz için çok teşekkürler, bunu hiç unutmayacağım" dedi.

Beyaz Saray İletişim Direktörü: Trump yetkilerini devretmedi, görevini sürdürüyor 

Trump'ın hastaneye kaldırılmasıyla, başkanın görevini Başkan Yardımcısı Mike Pence'e devredip devretmeyeceği de merak konusu oldu.

Beyaz Saray İletişim Direktörü Alyssa Farah, yaptığı açıklamada, "Trump'ın yetkilerini devretmesini beklemiyoruz. Şu anda başkan görevi başında" ifadesini kullandı. 

Trump ve eşi Melania Trump Covid-19'a yakalanmıştı

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu gece First Lady ve benim Covid-19 testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Kısa süre önce danışmanlarından Hope Hicks'in Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Trump, kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı.

Trump'ın yakın danışmanlarından Hicks, son dönemde ABD Başkanı'nın birçok seçim gezisinde yanında yer alan isimlerden biriydi.

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.