Koronavirüsü atlatan Çinli doktorların ten rengi değişti

Koronavirüsü atlatan Çinli doktorların ten rengi değişti

Çin’de patlak veren koronavirüsün merkezi olan Vuhan’da iki doktorun ten rengi, virüsün karaciğerlerinde bıraktığı hasar nedeniyle koyulaştı.

Salgının başından bu yana Çin'in Vuhan kentinde bir hastanede çalışan 42 yaşındaki iki doktor Yi Fan ve Hu Weifeng'e, 18 Ocak’ta bir hastadan koronavirüs bulaştı.

Kardiyolog Yi 39 gün, Ürolog Hu Weifeng ise 45 gün sonra iyileşirken, doktorların ten renkleri koyulaştı ve kahverengine döndü.

Halen yoğun bakımda tutulan doktorların, virüsün karaciğerlerinde yol açtığı hasardan dolayı hormonal bir dengesizlik yaşadığı tahmin ediliyor.

İlacın yan etkisi olabilir

Hu Weifeng’i tedavi eden Doktor Li Shusheng, tedavinin başında kullanılan ilaçların bu duruma yol açmış olabileceğini belirtiyor. İlacın yan etkiye sebep olmuş olabileceği tahmin ediliyor.

"Sık sık kabus görüyorum"

Hastalığın psikolojik etkilerini hâlâ hissettiğini belirten Yi Fan, “Bilincimi kazandığımda, özellikle durumumu öğrenince, korktum. Sık sık kabus görüyorum” dedi.

Öte yandan söz konusu iki doktorun, dünyayı salgına karşı uyarmaya çalışan ilk kişi olan ancak susturulan ve daha sonra koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Doktor Li Wenliang'ın arkadaşı olduğu belirtildi.

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.