1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Kovid-19'a karşı 'solunabilir koruma'
Kovid-19'a karşı 'solunabilir koruma'

Kovid-19'a karşı 'solunabilir koruma'

Bilim insanları koronavirüsün yayılışını durdurmada yeni bir yöntem geliştirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dünya Covid-19 salgınını kontrol altına almak için aşıların çıkmasını beklerken, California Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi Michael Schoof’un önderliğindeki bir araştırma takımı, SARS-CoV-2’nin (hastalığa sebep olan virüs) hücrelerimize bulaşmasına olanak sağlayan çok önemli bir mekanizmayı kısıtlayan, tamamen yapay ve üretime hazır bir molekül geliştirdi.

Populer Science'nin haberine göre, İki gün önce yayımlanan makalede aktarıldığı üzere canlı virüs kullanılarak yürütülen deneyler, söz konusu molekülün şimdiye kadar keşfedilen en kuvvetli SARS-CoV-2 antivirüsleri arasında olduğunu gösteriyor.

Araştırmacıların “AeroNabs” adını taktığı ve aerosol formül biçiminde test edilen bu moleküller, insanların bir burun spreyi ya da inhalatör ile kendi kendilerine uygulayacağı türden.

Günde bir kez kullanılan AeroNabs, aşı bulunana kadar SARS-CoV-2’ye karşı güçlü ve güvenilir bir koruma sağlayabilir.

Araştırma takımı, AeroNabs’ın üretimini ve klinik deneylerini hızlandırmak üzere ticari ortaklarla aktif görüşmeler yürütüyor. Eğer bu testler başarılı olursa; bilim insanları AeroNabs’ı yaygın hale getirip, COVID-19’u önlemek ve ona müdahale etmek için uygun fiyatlı, reçetesiz bir ürün sunmayı hedefliyor.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler